مارس 1, 2024

در سال‌های شیوع کرونا، بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران راه افتاد و توانست در این 2 سال تجربه خوبی را ثبت کند. امسال نیز افزایش 10 درصدی ناشران در این بخش را شاهد بودیم، اما در بخش فیزیکی با کاهش 16 درصدی ناشران مواجهیم.

رونق 10 درصدی بخش مجازی در برابر کاهش 16 درصدی حضور  ناشران در نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات اسماعیل جلالی، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حیات خود را از آبان سال ۱۳۶۶ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد و تا ۳۲ سال به صورت حضوری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، مصلای امام (ره) و شهر آفتاب برگزار شد. برگزاری این رویداد با شیوع ویروس کرونا ۲ سال به تعویق افتاد و سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ محدودیت‌های کرونایی مانع برگزاری آن شد. متولیان فرهنگی کشور با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و نیازهای مخاطبان در این دو سال، اقدام به برگزاری نمایشگاه مجازی کردند که با بازخوردهای مثبت و دستاوردهای ارزشمندی مواجه بود.

نخستین دوره نمایشگاه مجازی، این بخش را ماندگار کرد تجربه ۲ سال برگزاری نمایشگاه مجازی باعث شد با کاهش شیوع ویروس کرونا و بازگشت فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی به جامعه و مهیا شدن شرایط برای برگزاری نمایشگاه فیزیکی کتاب به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی اردیبهشتی هر ساله، در تصمیم‌گیری برگزاری سی و سومین دوره برگزاری همزمان مجازی نیز مد نظر قراربگیرد.  

دیدگاهتان را بنویسید