فوریه 29, 2024

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: ۶ هزار نفر از نجاتگران استان فارس دوره های تخصصی را فرا گرفتند.

فراگیری دوره های تخصصی امداد و نجات توسط ۶ هزار نجاتگر استان فارسی

 

به گزارش اسماعیل جلالی از شیراز، طیب طاهر زاده با اشاره به تقدیر مدیر کل آموزش تخصصی، توانمند سازی و مهارت افزایی جمعیت هلال احمر کشور از عملکرد جمعیت هلال احمر فارس در آموزش بیش از ۶ هزار نجاتگر این استان در دوره های آموزش های تخصصی ، اظهار کرد: در سال گذشته ، جمعاً ۲۳۰ دوره تخصصی شامل دوره های پیش بیمارستانی، اسکان اضطراری، جستجو و نجات در حوادث ترافیکی، حمایت های روانی، تغذیه در بحران، مخابرات و ارتباطات، اصول پیمایش، جستجو و نجات در کوهستان و … توسط معاونت آموزش پژوهش جمعیت هلال احمر در سطح استان برگزار شده است.

وی افزود: کاور کردن پایگاه های امداد و نجات در استان و ارتقای دانش و توانایی امدادی نجاتگران از اهداف اصلی برگزاری این دوره ها بوده است.

طاهر زاده عنوان کرد: یکی از اولویت های جمعیت هلال احمر فارس، همواره ارتقاء سطح دانش و مهارت عملیاتی امدادگران و نجاتگران بوده و هست.  

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس ابراز کرد : استان فارس به عنوان یکی از پر جمعیت ترین استان های کشور همواره در لیست استان های پرحادثه کشور و تمام شهرستان های این استان نیز دارای حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی فراوانی هستند.

طاهرزاده بر ضرورت آمادگی کامل عوامل امدادی استان فارس برای پاسخگویی هر چه بهتر آنان در مواقع بحرانی تاکید کرد.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید