فوریه 29, 2024

هر کس در این موکب حضور دارد، به نوعی با شهدا وصل است، حتی ثبت لحظات ناب این موکب را فرزند شهید انجام می‌دهد و برخی از مدافعان حرم هم به کمک فرزندان همرزمشان آمده‌اند. انگار اسم رمز شب این موکب «یا علی مدد» است.

میهمانی 10 کیلومتری و موکبی که وصل شهدا بود

گروه زندگی ـ آزاده لرستانی: میهمانی ۱۰ کیلومتری است، از پیر تا جوان، حتی کودکان هم به پای میدان جشن غدیر آمد‌ه‌اند، جمعیت آن قدر زیاد است که در برخی نقاط راه رفتن مشکل می‌نماید. اینجا ضلع شرقی مترو معین موکبی خاص قرار دارد که میزبان اش نمایندگان شهدا در زمین هستند. شهدایی که همین چند سال پیش تا کنون برای دفاع از حرم دختر علی (ع) پا در رکاب گذاشتند یا برای دفاع از امنیت کشور عاشقان علی، جان شیرین خودشان را هبه کردند. اصلاً جنس این موکب جور دیگری است، انگار نوری از عرش الهی به سوی این موکب کشیده شده است.

نقطه خاص میهمانی ۱۰ کیلومتری نور بالای یک موکب در میهمانی ۱۰ کیلومتری میزبانان این غرفه فرزندان شهدای مدافع حرم و امنیت هستند که با دستان کوچکشان از روزهای قبل شیرینی و کیک پختند و به یاد شهیدشان می‌خواهند برای امام علی (ع) سنگ تمام بگذارند.

کیک‌هایی که به یاد شهید پخته شد  نگاهی به چهره معصوم کودکان شهید که برخی برچسب‌های حاج قاسم بر روی چادرشان دارند، دل ها را قرص می‌کند که پیام غدیر و پرچم امامت با وجود این نوگلان هیچ گاه بر زمین نخواهد ماند، چرا که آن‌ها فرزندان شهدایی هستند که پدرشان در شجاعت،‌ غیرت و جوانمردی سرآمد بودند.

فرزندان شهید حسین جوینده در این موکب هر کسی به نوعی با شهدا وصل است! البته در این میان همسران شهدا هم در گوشه‌ای از موکب مشغول آماده‌سازی و مهیا ساختن وسایل پذیرایی هستند. تعدادی از آن‌ها مشغول برش هندوانه‌ها هستند. فضای این موکب کلاً شهدایی و شیدایی است. هر کس در این موکب حضور دارد، به نوعی با شهدا وصل است، حتی ثبت لحظات ناب این موکب را فرزند شهید مرتضی چگینی از شهدای امنیت انجام می‌دهد و برخی از مدافعان حرم هم به کمک فرزندان همرزمشان آمده‌اند. انگار اسم رمز شب این موکب «یا علی مدد» است.

آن‌ها نیز مثل پدرانشان در میدان حاضر هستند در این موکب فرزندان شهدای مدافع حرم ابوالفضل سرلک، بهرام مهرداد، حبیب شیری، حسین جوینده، میثم مدواری، اکبر شهریاری، ابوالفضل نیکزاد، ابوذر داودی، حسن غفاری، مصطفی صدرزاده، اکبر ملکشاهی، علی یزدانی و فرزندان شهدای امنیت مرتضی چگینی و مرتضی ابراهیمی همراه با برخی دیگر از فرزندان شهدا حضور دارند. آن‌هایی که عشقشان به «بابا علی (ع)» مرهمی بر دل‌های بیقرارشان است.  

دیدگاهتان را بنویسید