سپتامبر 22, 2023

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: همزمان با سیزدهمین همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا(ع) در زبان و ادبیات فارسی در کرمانشاه، 3 همایش علمی پژوهشی دیگر در استان ایلام و اردبیل و مرکزی برگزار می‌شود.

۴ استان کرمانشاه ، ایلام ، اردبیل و مرکزی میزبان همایش علمی بنیاد امام رضا(ع)

به گزارش اسماعیل جلالی از کرمانشاه، مرتضی سعیدی زاده مدیرعامل بنیاد بین‌المللی و فرهنگی هنری امام رضا(ع) در نشست خبری سیزدهمین همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا(ع) در زبان و ادبیات فارسی با محوریت ادبیات کودک و نوجوان کرمانشاه حضور پیدا کرد. در ابتدای این نشست، تیموری معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن عرض خیرمقدم اظهار کرد: امسال تفاوت محسوس‌تری نسبت به سالیان گذشته داریم که این تفاوت مبتنی بر سه پیش نشستی است که برگزار می‌کنیم.

وی افزود: امسال ۴ استان کرمانشاه، ایلام، اردبیل و مرکزی همایش علمی پژوهشی امام رضا ع را برگزار می‌کند. مرتضی سعیدی زاده مدیرعامل بنیاد بین‌المللی و فرهنگی هنری امام رضا(ع) عنوان کرد: طی سفر امروز و فردا به کرمانشاه و ایلام قصد بررسی نکات اجرایی همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا(ع) راداریم. وی با شاره به راهبر جریان بنیاد امام رضا(ع) گفت: باید توجه ویژه به این حدیث امام رضا(ع) داشته‌ باشیم که می‌فرماید: «مردم اگر محاسن کلام ما را درک کنند از ما تبعیت می‌کنند». وی افزود: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) باهدف ترویج فرهنگ رضوی از سال ۹۱ تشکیل‌شده است و فعالیت‌های همایشی و جشنواره‌ای امام رضا(ع) به سال ۱۳۸۱ و ۱۳۸۲ برمی‌گردد. سعیدی زاده با اشاره به اینکه امسال بیستمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را در شب میلاد این امام رئوف در ۱۱خرداد به اتمام رساندیم، به جنبه فرهنگی هنری این جشنواره اشاره کرد. سعیدی زاده بیان داشت: ما بالغ‌بر هشت میلیون و پانصد اثر در فضای فرهنگی هنری علمی رسانه‌ای در این دوره ۲۰ساله در فضای جشنواره اکتساب کردیم که این امر نشان‌دهنده این است که مردم ما دلدادگی و وابستگی زیادی نسبت به اهل‌بیت و آستان مقدس ایشان دارند. وی افزود: امسال ۱۶ جشنواره فرهنگی هنری و ۴ همایش علمی پژوهشی به میدان آوردیم که در ۲۰ استان انجام‌شده است، ۱۵ استان فعالیت خود را به اتمام رساندند. وی یادآور شد: جنس همایشی که امسال در کرمانشاه برگزار می‌کنیم مؤید این فضاست که سیمای امام رضا(ع) را در ادبیات و زبان فارسی خاصه حوزه کودک و نوجوان پیگیری می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید